Historie místa

Arthur's PUB U Kazdů

Památkový dům U Kazdů jsme si pro náš podnik nevybrali náhodou.
Kde jinde bychom mohli vzdát hold irské tradici než v domě s tak bohatou historií.

Činžovní dům pořadového čísla 176 byl původně dostaven roku 1836. Pan architekt Kazda ho poté rekonstruoval. Dům tak dostal nové půdní prostory, zprovoznila se přízemní plzeňská restaurace, pivnice, tančírna a později i první pražský kuřecí gril. Během období první republiky se dům U Kazdů stal vyhledávaným objektem pražských umělců, bohémů i snobů.

Nástup totalitního režimu však na domě napáchal vážné škody. Ty byly napraveny až v rámci celkové rekonstrukce a modernizace mezi lety 2011–2015. Dále pak i půdní vestavbou zcela nového mezonetového bytu a vstupem z pavlače 3. patra domu, dle návrhu pana architekta Škůrka.

Celý památkově chráněný objekt na adrese Křižíkova 27, se tak může znovu honosit věhlasností a komfortními službami tak, jak tomu bývalo kdysi. Symbolicky nese jméno po svém někdejším majiteli Antonínu Kazdovi. Dům U Kazdů je součástí památkové zóny a ve své lokalitě nese punc jednoho z nejhezčích a nejvyhledávanějších domů k bydlení či podnikání. Dnes je domovem našeho malého Irska v Praze.

Jistota je jistota.
Pokud k nám plánujete zavítat, potěší nás, když si místo rezervujete předem.